Wystarczy 1% podatku ...

NOWOŚĆ w rozliczaniu PITów- rozlicz się on-line

Możesz pomóc sfinansować badania dawców szpiku przekaż 1% podatku

wypełnij pit-online i przekaż 1% podatku

KRS: 0000151978

nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

Fundacja Przeciwko Leukemii
ul. Morcinka 5, paw. 19
01-496 Warszawa
tel. 22 638 35 38

tel. konsultacyjny dla chorych:

+48 0601342911

e-mail: leukemia@leukemia.pl

2013-08-06 23:26:46

7. ZJAZD DAWCÓW SZPIKU REJESTRU ALF.PL3- SZCZECINEK 2013


To było już nasze siódme spotkanie, dawców szpiku, wolontariuszy i przyjaciół, a piąte zorganizowane w Szczecinku. I tak, mamy nadzieję, zostanie na zawsze. Trudno będzie znaleźć przychylniejsze władze miasta, przyjaźniejsze otoczenie, wspanialsze zakwaterowanie, czy piękniejszą okolicę. Cały Szczecinek.

Zjazd ogólnie: nie słyszałem zastrzeżeń, wręcz same zachwyty, a jedyne żale, to tylko te, że: wszystko trwało zbyt krótko, nie wszyscy mogli przyjechać, a zwłaszcza, że do następnego spotkania trzeba, niestety, odczekać dokładnie 370 długich dni. Aż tyle, gdyż nasz kolejny, ósmy już zjazd odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2014 roku, w tym samym miejscu (tu: komunikat nr 1/14).

Pamiętajcie. Już teraz prosimy wszystkich o zarezerwowanie sobie tego terminu i potwierdzanie obecności, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z nami nie byli (email: leskauc@hotmail.com).

Jak było?

Krótko:

Dzień 1. Zakwaterowanie - warunki wspaniałe: większość w luksusowym (szczerze!) internacie/hotelu „Pod Dobrym Księciem Warcisławem IV”, a po kilkanaście osób (nie zmieściliśmy się) w: pensjonacie Żółty Domek, w hotelu „Izabela” w Marcelinie i w Gospodarstwie Agroturystycznym „Siedlisko” w Żdżarze. Posiłki wspólne, przygotowywane przez uczniów Szkoły Hotelarsko-Gastronomicznej im. „Pod Dobrym Księciem Warcisławem IV”: re-we-la-cyj-ne!

Wieczorem wspólna kolacja; na otwarcie. Jej dodatkową atrakcją był występ duetu „Tadek (solo) i Romek”, występ wspaniały i poruszający. Ze względu na tematykę posłuchaj i oceń pięć piosenek:

Inka

Rotmistrz Witold Pilecki

Generał Nil

Niewygodna Prawda

Żołnierze Wyklęci cz.1

Żołnierze Wyklęci cz.2

Początkowo wydawało się, że nie pasuje ona do przysłowiowego kotleta, ale szybko okazało się (mnie przynajmniej), że nie było żadnego zgrzytu i całość miała swój urok. Może w przyszłym roku chłopcy znajdą czas w sobotę, 28/6/2014, i wystąpią na scenie SAPIKu. Chcielibyśmy, aby naszej profesjonalnej, internacjonalistycznej przecież działalności, zawsze towarzyszył choć pierwiastek patriotyczny. Nie chodzi o wzniosłość słów, ani tym bardziej o polityczne deklaracje - nie interesują nas przecież niczyje osobiste poglądy. W grę wchodzi jedynie zwykła przyzwoitość i uczczenie pamięci naszych pomordowanych i zapomnianych bohaterów. Tyle możemy dla nich zrobić. To jest nasze minimum. Możemy więcej?

Dzień 2. Uroczystość w SAPIKu: docenienie dawców, uhonorowanie zasłużonych dla dawstwa szpiku, krótka prezentacja osiągnięć Fundacji/Rejestru/Medigenu, prezentacja naszych górali, wzruszające dwa spotkania biorców szpiku ze swoimi dawcami...  Całość przeplatana występami (sopranistka Jola Bibel, Magda Górecka i zespół taneczny AIDA). W czasie wolnym władze miasta zapewniły uczestnikom: bezpłatne przejazdy, rowery lądowe, rowery wodne, narty lądowe (śniegu nie dowieźli - błąd), narty wodne, tramwaj wodny (lądowego brak), atrakcje balonowe, moc spacerów i wspaniałą pogodę przez całe trzy dni. Wieczorem uroczystość kolacyjna w hotelu „Pod Dobrym Księciem Warcisławem IV”. Eeechhh…

Dzień 3. Tradycyjnie nasze spotkania kończyła msza w kościele pod wezwaniem Świętej Rozalii z Palermo w intencji dawców szpiku i pacjentów - tych, którzy żyją w zdrowiu i szczęściu (zdecydowana większość) i tych nielicznych, którzy odeszli. Zawsze będziemy pamiętali też o naszych przyjaciołach śp.: o podwójnym dawcy szpiku, Pawle Kostrzewie z Ostrowca Świętokrzyskiego i przedwcześnie zmarłym profesorze Vladimirze Kozie z Pilzna (Czechy). To ogromne, niepowetowane straty, nie tylko dla nas.

Jeszcze tylko powrót tramwajem wodnym na obiad i …. adjourn. Do przyszłego roku Kochani.

Galeria Szczecinek 2013 - kilkanaście zdjęć pojawi się za kilkanaście dni.

Informacje w mediach:

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130624/SZCZECINEK/130629814

http://temat.net/aktualnosci/15267/V-Zjazd-Dawcow-Szpiku-i-Wolontariuszy

Aktualności

2020-02-04 09:44:52

Fundacja Przeciwko Leukemii istnieje już od 2000 roku. Bezpłatnie i bezinteresownie pomaga osobom chorym na nowotwory krwi, popularnie nazywane białaczkami. Jest organizacją non-profit, która kompleksowo zajmuje się chorymi i ich rodzinami oraz prowadzi działalność edukacyjną – propaguje wiedzę na temat nowotworów krwi i sposobów ich leczenia.

Fundacja Przeciwko Leukemii jest Organizacją Pożytku Publicznego, a to oznacza, że możecie Państwo przekazać na rzecz naszej fundacji 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych.

Na naszej stronie można pobrać e-PIT do rozliczenia za 2019 rok.

Można też wypełnić PIT on-line.

Jednocześnie informujemy, że korzystając z powyższych aplikacji dokonujecie Państwo wyboru przekazania 1% podatku naszej Fundacji, za co będziemy Państwu ogromnie wdzięczni.

“Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp.k.”

2020-01-07 16:47:01
zapraszamy już dziś o 22:30 do TVP2!
Marta i Bartek - lekarze, których znacie z drugiego sezonu serialu "Młodzi lekarze", oraz aktorka Joanna Kulig wspólnie z Darią, Anetą i Mateuszem dołączyli do grona kandydatów na dawcę szpiku.
Oglądajcie 'Młodych Lekarzy" dziś wieczorem, emocje gwarantowane!

Strona 1 z 90  następna -> >>

lista aktualności

Nasi darczyńcy