Wystarczy 1% podatku ...

NOWOŚĆ w rozliczaniu PITów- rozlicz się on-line

Możesz pomóc sfinansować badania dawców szpiku przekaż 1% podatku

wypełnij pit-online i przekaż 1% podatku

KRS: 0000151978

nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

Fundacja Przeciwko Leukemii
ul. Morcinka 5, paw. 19
01-496 Warszawa
tel. 22 638 35 38 lub 22 666 44 33

tel. konsultacyjny dla chorych:

+48 0601342911

e-mail: leukemia@leukemia.pl

2017-06-11 23:04:24

XI Zjazd Dawców Szpiku


Program XI Zjazdu Dawców Szpiku:

15.06.2017r.   18:30 – konferencja prasowa w Ratuszu Urzędu Miasta w Międzyrzeczu przy ul. Rynek 1

15.06.2017r.   20:00 – start SZTAFETY ŻYCIA - BIEG PO SZPIK

16.06.2017r.   18:00 – przywitanie sztafety w Szczecinku na placu przed Muzeum Regionalnym, przy ul. Szkolnej 1

17.06.2017r.  09:30 – konferencja prasowa poświęcona problematyce leczenia leukemii, z udziałem pacjentów oraz profesjonalistów: do udziału zostali zaproszeni m.in. prof. Mirosław Markiewicz (Kierownik  Oddziału Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach) oraz prof. Sebastian Giebel (Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii w Gliwicach) - foyer SAPiK w Szczecinku, przy ulicy Wyszyńskiego 65

17.06.2017r.   10:30 – Gala XI Zjazdu Dawców Szpiku w kinie Wolność zwieńczona koncertem arii operowych w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego w Łodzi

17.06.2017r.   18:00 – Koncert THE WET BAND w Kinie Wolność, przy ul. Wyszyńskiego 65 oraz rekrutacja dawców szpiku

18.06.2017r.   09:00 - uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Św. Rozalii z Palermo przy ulicy Kościuszki 91

kliknij tutaj: Program Zjazdu

wiadomości onet.pl

Fundacja Przeciwko Leukemii

bezpłatnie i bezinteresownie pomaga ludziom chorym na nowotwory krwi popularnie nazywane białaczkami. To pierwsza w Polsce wiarygodna organizacja, która oferuje pacjentom i ich rodzinom wszechstronną pomoc w najtrudniejszych chwilach życia.

Organizacja powstała w maju 2000 roku z inicjatywy osób, które od wielu lat zarówno zawodowo, jak i z potrzeby serca, zajmują się pacjentami cierpiącymi na schorzenia układu krwiotwórczego.

Fundacja Przeciwko Leukemii jest organizacją non-profit, która kompleksowo zajmuje się chorymi i ich rodzinami oraz prowadzi działalność edukacyjną – propaguje wiedzę na temat nowotworów krwi i sposobów ich leczenia. Najskuteczniejszą, dostępną bronią w walce z nowotworami krwi są obecnie przeszczepy szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej, dlatego Fundacja Przeciwko Leukemii wspiera ośrodki medyczne, które propagują i stosują te metody leczenia.

Chorzy cierpiący na nowotwory krwi, dla których jedyną szansą na przeżycie jest przeszczep szpiku kostnego, otrzymują w Fundacji wszechstronną pomoc. Już podczas pierwszego spotkania są dokładnie informowani o miejscach i sposobach leczenia białaczek.

Inne statutowe działania Fundacji Przeciwko Leukemii to m.in.:

• fachowa pomoc w wyborze kliniki, która przeprowadzi transplantację,

• pomoc w doborze odpowiedniego dawcy szpiku i monitorowanie wszelkich działań kliniki transplantacyjnej przed przeszczepem,

• organizowanie akcji informacyjnych propagujących przeszczep szpiku jako skuteczną metodę leczenia wielu chorób,

• szkolenia, kursy i wykłady na temat specyfiki leczenia metodą przeszczepu szpiku i ich konsekwencji,

• stała współpraca z mediami propagująca działalność Fundacji.

Medigen Sp. z o.o. Podmiot Leczniczy

spełnia wyjątkową i unikalną misję na rzecz chorych na białaczki. Jest nie tylko podmiotem leczniczym wykonującym skomplikowane
i trudne badania diagnostyczne, udziela również wszechstronnej pomocy chorym na białaczki i inne choroby hematologiczne. Stanowi rodzaj nieformalnego biura spraw pacjentów zajmującego się wszelkimi problemami, na jakie napotykają chorzy i ich bliscy. Wykonuje szereg badań diagnostycznych służących zarówno leczeniu jak i profilaktyce.

Jako jedyny rejestr w Polsce Medigen  działa w systemie EMDIS (European Marrow Donor Information System; Europejski System Informacji o Dawcach Szpiku). Systemie, który dobiera dawców w czasie rzeczywistym.

Działalność:

• pozyskiwanie potencjalnych dawców allogenicznego szpiku i komórek krwiotwórczych krwi obwodowej

• prowadzenie ośrodka dawców szpiku

• budowanie polskiej bazy potencjalnych dawców szpiku

• udzielanie konsultacji z odpowiednią oceną merytoryczną i diagnostyczną powszechnych schorzeń hematologicznych

• opieka nad pacjentami onkohematologicznymi na różnych etapach diagnostyki i terapii

• kierowanie chorych do konkretnych ośrodków przeszczepowych

kliknij tutaj: Program Zjazdu

wiadomości onet.pl

Aktualności

2017-06-11 23:04:24

XI Zjazd Dawców Szpiku

MIĘDZYRZECZ – SZCZECINEK

15 – 18 czerwca 2017


- „Najskuteczniejszą formą walki z nowotworami krwi jest przeszczep szpiku. Jest to często jedyne lekarstwo, które może uratować chorego. A każdy z nas nosi ten cudowny lek w sobie. Wystarczy się nim podzielić, żeby uratować komuś życie” – mówi Monika Sankowska -  członek Rady Fundacji Przeciwko Leukemii.

Kolejny raz Fundacja Przeciwko Leukemii i ODS Medigen postanawia przeznaczyć na Zjazd Dawców Szpiku cztery dni. W tym roku będzie on trwać od 15 do 18 czerwca. Podobnie jak rok wcześniej, Zjazd zainauguruje BIEG PO SZPIK – SZTAFETA ŻYCIA, który zacznie się startem spod ratusza międzyrzeckiego o godzinie 20:00.

Następnego dnia o godzinie 18:00 planowane jest przybycie tej szlachetnej sztafety do Szczecinka, gdzie będą kontynuowane obchody XI Zjazdu Dawców.

W tych dniach w Szczecinku spotykają się dawcy, pacjenci, lekarze transplantolodzy, a także wolontariusze Fundacji Przeciwko Leukemii, aby propagować ideę dawstwa szpiku i pomocy chorym.

Jak co roku przewidziane jest szczególne wydarzenie - spotkanie dawców z biorcami. To właśnie wtedy kolejne wyleczone osoby mają szansę dowiedzieć się, kto uratował im życie. Zawsze towarzyszą temu wielkie emocje, zarówno u związanej wspólnym szpikiem pary, jak i u wszystkich obecnych. Zanim dojdzie do takiego spotkania obie strony muszą wyrazić na nie zgodę, być do niego przygotowane.

Także i tym razem nie zabraknie koncertu arii operowych, zaplanowanego na sobotę w Sali SAPIKu. Tego samego dnia, wieczorem, wystąpi również rockowa grupa „The Wet Band”, której założycielem i wokalistą jest prof. Sebastian Giebel - Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii w Gliwicach.

2017-06-09 12:05:25

W czwartek, 15 czerwca, w Międzyrzeczu wystartuje Bieg po Szpik!


Strona 1 z 85  następna -> >>

lista aktualności

Nasi darczyńcy