Wystarczy 1% podatku ...

NOWOŚĆ w rozliczaniu PITów- rozlicz się on-line

Możesz pomóc sfinansować badania dawców szpiku przekaż 1% podatku

wypełnij pit-online i przekaż 1% podatku

KRS: 0000151978

nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

Fundacja Przeciwko Leukemii
ul. Morcinka 5, paw. 19
01-496 Warszawa
tel. 22 638 35 38

tel. konsultacyjny dla chorych:

+48 0601342911

e-mail: leukemia@leukemia.pl

Wolontariat

Laur dla dr Małgorzaty Całbeckiej

Pani dr Małgorzata Całbecka założycielka Fundacji na Rzecz Hematologii została odznaczona medalem Senatu RP za pracę na rzecz budowy banku szpiku.

Serdecznie gratulujemy pani Małgosi, która od wielu lat organizuje wspólnie z naszą Fundacją i NZOZ Medigen akcję "Szpik City - Toruńska Kropla Życia" i jest jej  inicjatorką. I dla nas przyznane wyróżnienie jest okazją, aby podziękować za ogromny trud i serce z jakim organizuje Pani wszystkie akcje. Dziękujemy!

http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Hematolog-z-Torunia-odznaczona-medalem-Senatu-RP,115161,10.html

Muzyczne przesłanie Fundacji

W imieniu Fundacji chciałbym zaprezentować Wam utwór "Walcz o siebie" skomponowany i wykonany przez naszą wolontariuszkę Joasię Vorbrodt.(można go posłuchać klikając na odtwarzacz poniżej ).

Mam nadzieję, iż wielu z Was w utworze znajdzie inspirację do dalszej ( mam nadzieje wygranej ) walki z chorobą.

Chciałbym ażeby utwór w niedalekiej przyszłości stał się oficjalnym hymnem Fundacji.

Póki co jeśli macie swoje przemyślenia na temat utworu ( i nie tylko oczywiście) piszcie proszę na: tomek@leukemia.pl

Pozdrawiam

TomekCiekawy artykuł na temat wolontariatu;

http://www.europarl.europa.eu/news/public/story_page/047-111189-010-01-03-908-20110103STO11188-2011-10-01-2011/default_pl.htm

 

NASZ KAPELAN

Witajcie

Jak zapewne się orientujecie kilka tygodni temu do naszej Fundacji jako ks. Wojciech Jamroziński, nasz przyjaciel ( i to taki na dobre i na złe) wielki orędownik idei dawstwa szpiku jako jednego ze sposobów ratoania ludzkiego życia.

Wiem jak w czasie choroby potrzebne jest wsparcie duchowe, ile ono daje nadziei na walkę , nadziei na to że warto, nadziei na życie.

Wiem również jak ważne jest czasami "wypłakać" się do kogoś kto może nie do końca nas zrozumie, ale zawsze ma dla nas dobre słowo.

Dlatego idąc z duchem czasu chcielibyśmy wszystkim potrzebującym zaproponować nowy rodzaj wsparcia duchowego via-mail.

Wystarczy że kliknięcie na link : adalbeerto@wp.pl a będziecie mogli napisać maila do Ks. Wojtka.

Jeśli pozwolicie w kilku krótkich słowach biografia naszego czcigodnego kapelana:

Ks. Wojciech Jamroziński jest kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej od 1999 roku, kiedy to w katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Tadeusza Rakoczego. od 2002 roku pracuje w Parafii św.Maksymiliana w Oświęcimiu. Podejmując posługę kapelana fundacji chce przede wszystkim służyć pomocą duchową wszystkim którzy w jakikolwiek sposób są związani z fundacją, zarówno chorym ich rodzinom jak i wolontariuszom jednocześnie obejmując wszystkie działania fundacji modlitewną opieką.

Z uwagi że to co Wam proponuje jest zupełnym nowum,bardzo byłbym wdzięczny gdyście swoimi spostrzeżeniami, uwagami ( z tymi krytycznymi włącznie) i sugestiami na adres: tomek@leukemia.pl

Nominacja Ks.Wojtka na kapelana Fundacji poniżej.

Pozdrawiam

Tomek

Ks. Wojciech Jamroziński jest kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej od 1999 roku, kiedy to w katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Tadeusza Rakoczego. od 2002 roku pracuje w Parafii św.Maksymiliana w Oświęcimiu.

Podejmując posługę kapelana fundacji chce przede wszystkim służyć pomocą duchową wszystkim którzy w jakikolwiek sposób są związani z fundacją, zarówno chorym, ich rodzinom jak i wolontariuszom jednocześnie obejmując wszystkie działania fundacji modlitewną opieką.

.

 

Styczeń 2011

Do Fundacji wpłynęła prośba rodziców 18-letniej Eweliny chorej na tocznia układowego o pomoc w odnowieniu pokoju Eweliny w jej rodzinnym domu.

Choroba Eweliny na szczęście  nie postępuje, ale do jej dalszego skutecznego leczenia potrzebne są w miarę dobre warunki mieszkaniowe.

Rodzice Eweliny pozyskali z PFRON środki na zakup materiałów remontowych, które zakupili.

W imieniu rodziców Eweliny prosimy osoby znające się na "budowlance" o wykonanie niezbędnego remontu w pokoju 3x3 m.

Ewelina mieszka w Długopolu Górnym gm.Międzylesie w Kotlinie Kłodzkiej.

Wszyskich którzy by mogli pomóc prosimy o kontakt z Fundacją , tel:22 666 44 33 lub e-mail:leukemia@leukemia.pl z dopiskiem "Ewelina"

Dziękujemy

Zarząd

Nasi darczyńcy