Wystarczy 1% podatku ...

NOWOŚĆ w rozliczaniu PITów- rozlicz się on-line

Możesz pomóc sfinansować badania dawców szpiku przekaż 1% podatku

wypełnij pit-online i przekaż 1% podatku

KRS: 0000151978

nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

Fundacja Przeciwko Leukemii
ul. Morcinka 5, paw. 19
01-496 Warszawa
tel. 22 638 35 38

tel. konsultacyjny dla chorych:

+48 0601342911

e-mail: leukemia@leukemia.pl

SZPIK NA SZCZYT

Z ogromną radością informujemy, że zorganizowana w ubiegłym roku przez Fundację „Przeciwko leukemii” wyprawa na Kilimandżaro –  5 895 m n.p.m.  – została nominowana do Travelerów, najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce.

Była to pierwsza w historii wyprawa na „dach Afryki”, w której udział wzięły osoby wyleczone z białaczki przeszczepieniem szpiku. Towarzyszyli im dawcy szpiku oraz lekarze transplantolodzy, którzy na co dzień przygotowują pacjentów do transplantacji i  przeszczepiają im komórki macierzyste. Lekarze ci opiekują się pacjentami w tym najtrudniejszym dla chorego czasie.

– Tam dochodziło do magicznego odwrócenia ról, ponieważ pacjent, który wcześniej był zdany na łaskę lekarza transplantologa mógł teraz podać rękę swojemu lekarzowi i pomóc mu w wejściu na górę. Dla nas, organizatorów, którzy kibicowali i obserwowali postępy wyprawy z dołu, było to niesamowite przeżycie. Wyprawa „Szpik na Szczyt” miała wnieść na szczyt nadzieję dla tych wszystkich chorych, którzy leżą w szpitalu na absolutnym dnie rozpaczy. Dla pacjentów, którzy są teraz chorzy, którzy zachorują jutro czy pojutrze. Po przeszczepie można wrócić do zdrowia, można góry przenosić albo na nie wchodzić – mówi Monika Sankowska, przewodnicząca Rady Fundacji „Przeciwko leukemii”.

Honorowymi patronkami wyprawy są Ania Czerwińska i Martyna Wojciechowska

Tutaj można posłuchać piosenki: Jambo bwana i obejrzeć fotki z wyprawy.


Nasi darczyńcy