Wystarczy 1% podatku ...

NOWOŚĆ w rozliczaniu PITów- rozlicz się on-line

Możesz pomóc sfinansować badania dawców szpiku przekaż 1% podatku

wypełnij pit-online i przekaż 1% podatku

KRS: 0000151978

nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

Fundacja Przeciwko Leukemii
ul. Morcinka 5, paw. 19
01-496 Warszawa
tel. 22 638 35 38

tel. konsultacyjny dla chorych:

+48 0601342911

e-mail: leukemia@leukemia.pl

IDEA WYPRAWY


Pomysłodawczynią tej pierwszej w historii góry wyprawy jest znana polska alpinistka i himalaistka Anna Czerwińska – zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi. Ania Czerwińska uczestniczyła w wyprawach wspinaczkowych m.in. z Wandą Rutkiewicz i Krystyną Palmowską. Z zawodu jest farmaceutką i doktorem nauk, lecz od wielu lat nie pracuje w wyuczonym fachu – porzuciła go dla gór, które są jej największą pasją. W 2000 roku jako druga Polka po Wandzie Rutkiewicz stanęła na szczycie Mount Everestu.  Zdobyła Koronę Ziemi jako pierwsza Polka. W momencie wejścia na Everest była najstarszą kobietą, która stanęła na szczycie tej góry. I wtedy Ania postanowiła coś zrobić dla innych.  Zgłosiła się do rejestru Dawców Szpiku prowadzonego przez Fundację przeciwko Leukemii.  W 2007 oddała szpik Dorotce samotnie wychowującej swoje kilkuletnie dziecko. Uratowała jej życie.  A miesiąc po oddaniu szpiku była już pod K2 (8611 m. n.np.m.) Jej zdjęcie spod K2 obiegło wszystkie rejestry na świecie, wszyscy gratulowali nam takiej wspaniałej dawczyni. Jest autorką wielu artykułów, a także kilkunastu książek.  Swoją przygodę ze szpikiem opisuje w „Ance gór fance”.

Została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi (w 2004 roku) oraz honorowym członkostwem Polskiego Związku Alpinizmu.

Anna Czerwińska opowiada o tym, jak zrodził się pomysł akcji Szpik Na Szczyt:

Gdy udało mi się wreszcie zostać dawcą prawdziwym, zrealizowanym, natychmiast pomyślałam, że świetnie byłoby poznać biorczynię i zabrać ją w góry. Powiedziałam o tym pomyśle Monice Sankowskiej z Fundacji „Przeciwko Leukemii” i postanowiłyśmy zrealizować go na większą skalę i zorganizować wyprawę, w której wezmą udział dawcy i biorcy szpiku. Dlaczego Kilimandżaro? To najwyższa góra Afryki, postrzegana przez wielu jako szczyt marzeń, jego zdobycie jest dużym osiągnięciem dla każdego.

Aktualności

2020-02-04 09:44:52

Fundacja Przeciwko Leukemii istnieje już od 2000 roku. Bezpłatnie i bezinteresownie pomaga osobom chorym na nowotwory krwi, popularnie nazywane białaczkami. Jest organizacją non-profit, która kompleksowo zajmuje się chorymi i ich rodzinami oraz prowadzi działalność edukacyjną – propaguje wiedzę na temat nowotworów krwi i sposobów ich leczenia.

Fundacja Przeciwko Leukemii jest Organizacją Pożytku Publicznego, a to oznacza, że możecie Państwo przekazać na rzecz naszej fundacji 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych.

Na naszej stronie można pobrać e-PIT do rozliczenia za 2019 rok.

Można też wypełnić PIT on-line.

Jednocześnie informujemy, że korzystając z powyższych aplikacji dokonujecie Państwo wyboru przekazania 1% podatku naszej Fundacji, za co będziemy Państwu ogromnie wdzięczni.

“Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp.k.”

2020-01-07 16:47:01
zapraszamy już dziś o 22:30 do TVP2!
Marta i Bartek - lekarze, których znacie z drugiego sezonu serialu "Młodzi lekarze", oraz aktorka Joanna Kulig wspólnie z Darią, Anetą i Mateuszem dołączyli do grona kandydatów na dawcę szpiku.
Oglądajcie 'Młodych Lekarzy" dziś wieczorem, emocje gwarantowane!

Strona 1 z 90  następna -> >>

lista aktualności

Nasi darczyńcy